Merdivenköy Mah. Dikyol Sk. No:2 Business İstanbul B Blok İç Kapı No:179 Kadıköy, İstanbul

Sanal Ofis Kiralama

Sanal ofis kiralama hizmeti almak için artık yeni kurulan her işletme için cazip bir seçenek olmayı başarmıştır. Gerek maliyetleri gerekse sunduğu avantajlarla birçok yeni işletme kurmak isteyen kişilerin hayatını kolaylaştırmıştır. Dünya 2020 yılında pandemi kriziyle sarsıldı. Ardı ardına gelen sokağa çıkma yasakları iş dünyasını da etkiledi. Yıllar 2022’yi gösterdiğinde ise dünya temkinli bir şekilde eski düzenine oturmaya çalışıyor.

Bütün şirketler gelecekteki stratejilerini tekrar belirlemeye başladı. Sanal ofis kiralama İstanbul hizmeti de bu stratejiler arasında yer alan bir madde halini aldı. Bunun nedeni ise pandemi dönemiyle birlikte alışılan evden çalışma düzeni oldu. Evden çalışma düzeni geleneksel yaklaşımı yıkarak serbest çalışma endüstrisinin elini güçlendirdi. Bir ofisten çalışmakla evden çalışmak arasında hiçbir kalite farkı olmadığı net olarak görüldü. Pandemi dönemi özellikle ülkemiz açısından gelenekçi anlayışı yıkmayı başarmıştır. Tüm dünya değişirken ofis kavramlarının değişmemesi manasız olurdu. Home Office kavramı sonrası sanal ofis kavramı bütün dünyayı kasıp kavurdu. Artık işletmeler öncelikle sanal ofislerin sunduğu imkanlar üzerine yoğunlaşıyor. Bu nedenle sanal ofislerin popülaritesi de arttı. İşletmeler artık merkezden değil ev ve isteğe bağlı fiziki ortamlardan yönetilebiliyor. Bu durumu 10 sene önce bile hayal etmek imkansızken bugün çok farklı bir noktadayız. Sanal ofis hizmeti almak yeni veya eski fark etmeksizin bütün işletmelerin düşünebileceği bir hizmettir. Sunulan imkanlar, düşük giderler her ölçekteki firmanın ilgisini çekiyor.

Sanal ofis internet üzerinden erişilebilen bir dizi işletme görevlerini sağlayarak çalışanların ve işletme sahiplerinin uzaktan çalışmalarını sağlayan bir hizmettir. Tüm bunların yanı sıra kuruluşların gerçek bir alan için kira ödemeye gerek kalmadan arzu edilen bir yerde varlık yaratmasını ve sürdürmesini sağlamaktadır. Sanal ofis kiralama hizmeti almayı düşünmek bu katkılar sayesinde oldukça yükseliyor.

Sanal ofis kullanımının mümkün olup olmadığı yüzde 100 işletme türünüze bağlıdır. Bu nedenle size ve işletme olarak ihtiyaçlarınıza özel artıları ve eksileri değerlendirdiğinizden emin olmanız sizin faydanıza olacaktır. En iyi geliştiriciler ve stratejistler en çok para kazanabileceklerini düşündükleri yerde olmak isterler. Hatta biraz daha fikirlerimizi büyütürsek bunu bütün işletme sahiplerinin isteyebileceğini söylesek abartmış olmayacağız.

Sanal bir ofis veya fiziki bir ofis kiralamaya karar vermeden önce işe alım ihtiyaçlarınızın neler olduğunu belirlemeniz önemlidir. Eğer sizinle bire bir çalışacak ekip arkadaşlarına ihtiyacınız varsa fiziki bir ofis tercih etmek sizin için çok daha mantıklı bir karar olacaktır.

Sanal Ofis Kiralama İşlemi Yapmak Zor mu?

Sanal ofis işletmelerin herhangi bir gerçek alan veya masa olmadan fiziksel bir ofisin birçok avantajına sahip olmalarını sağlar. Bu fikir ilk olarak 1994 yılında ortaya çıktı ve uygulandı. Başarılı sonuçlar elde edilen bu hizmet günümüze kadar etkisini sürdürmüş, pandemi kriziyle birlikte talep daha da çok artmıştır. Sanal bir ofis kiralama hizmetinin işletme sahiplerine birçok avantaj sağlamasının yanı sıra bir kiralama anlaşması yapmak da oldukça kolaydır. Sanal ofis kiralama işlemi nasıl yapılır sorunuzun cevabını verelim.

Sanal bir ofis kiralama adımlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Küçük ya da büyük ölçekli fark etmeksizin öncelikle bir işletme kurma fikrini geliştirmelisiniz. Bu fikrin bütün hayatınızı etkileyeceğini asla unutmamalısınız. Sektörünüzü, markanızı ve logonuzu belirledikten sonra bir piyasa araştırması yapmanız önemlidir.
 • Seçeceğiniz sektörün ihtiyacını anlamanız çok önemlidir. Sektörünüzden hizmet almak isteyenlerin nelere dikkat ettiğini anlamanız çok önemlidir.
 • Öncelikle sektörünüzü ve konumunuzu belirledikten sonra bir dizi internet araştırması yapmalısınız. Bu birçok konuda size fayda sağlayacaktır. Bütün sanal ofis sağlayıcılarının aynı kalitede hizmet vermeleri mümkün değildir. Bu nedenle sizi en iyi anlayacak bir işletmeyi seçmeniz gerekir. Aksi takdirde işletmenizi büyütmek yerine maddi zarara sokarak geriletebilirsiniz.
 • Kendinize uygun gördüğünüz sanal ofis sağlayıcılarla bire bir görüşmeler için randevu almalısınız. Bu randevularda beklentilerinizi ve bütçenizi tartışabilirsiniz. Bu görüşmeler doğru sanal ofis sağlayıcısını seçebilmeniz için çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka kendinize ayırıcı özellikleri belirten notlar almalısınız.
 • Bu görüşmeler sonrasında hizmet almaya karar verdiğiniz sanal ofis sağlayıcı firmayla son bir kez daha görüşmenizde fayda vardır. Net isteklerin ortaya koyulacağı bu görüşme işletmenizin geleceğini belirleyecektir. Bu görüşmede tarafların çeşitli beklentilerini dile getirmeleri için çok büyük bir fırsattır.
 • Görüşmeler bir karara bağlandıktan sonra yapmanız gereken bir sonraki adım da karşılıklı beklentilerin imza altına alınmasıdır. İmza ya da sözleşmesiz hiçbir şekilde para ödemesi yapmamanız gereklidir. Aksi takdirde kötü niyetli kişiler tarafından zarara uğratılabilirsiniz.
 • Bundan sonrası için sanal ofis adresi alacağınız şirketin sizden istediği evrakları temin etme adımı vardır. Bu evrakları sağlayarak en kısa sürede sanal ofis sağlayıcınıza teslime etmeniz gereklidir.
 • Kısa süre içerisinde gerçekleşen şirket kurulumu sonrası ne tür bir hizmet almak istediğinize karar vermelisiniz. Çoğu sağlayıcı firma sanal ofis fiyatları konusunda çeşitlilik sağladığı için avantajlıdır. Birden fazla paket vardır. Basit, orta düzey, ileri düzey ve her şey dahil olmak üzere her bütçeye uygun sanal bir ofis kiralama işlemi yapılabilmektedir.

Sanal Ofis Kiralama İstanbul

Sanal ofis kiralamak Türkiye’nin her bölgesinden yapabileceğiniz bir işlemdir. Önemli olan kendi konumunuza uygun olan bölgeyi seçmeniz gerekmektedir. Zaman artık hızla değişen bu dünyada nakit işlevi görmektedir. Bu nedenle zamanınız kıymetlidir. Bunu en doğru biçimde kullanmak iş veriminizi artıracaktır. Günümüzün hızla değişen teknolojisi, kuruluşların fiziksel bir konuma sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu değişikliğin en büyük avantajlarından bir tanesi bir işletmenin bir lokasyonda kiralamaya yatırım yapması veya kira ödemesi gerekmemesi, tasarruflarını müşterilerine ve müşterilerine aktarabilecekleri olmasıdır. İşleri için gereken satın almaları yapmalarına olanak tanır.

Sanal ofisler maliyetlerini düşürmek isteyen işletmelerin yanı sıra fiziksel bir konumdan kurtulmak isteyen işletmeler için mevcut seçeneklerden biridir. Sanal ofis kiralama hizmetlerinden faydalanmak pek çok avantajı da birlikte sunar. Evden rahatlıkla yönetebileceğiniz bir işiniz varsa sanal ofis kiralama yöntemi sizin için oldukça uygundur. Sanal ofis sağlayıcı firmalar size yasal bir şirket adresi vererek özgürce ticari faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra adınıza tahsis edilen bir işletme numarasına sahip olarak sizi arayan müşterilerinize daha kurumsal bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bu da size olan güveni yükseltecek, potansiyel müşterilerinizin sayısının artmasına neden olacaktır. Tüm bunların yanı sıra bir sanal ofis kiralamak büyük işletmeler için de uygundur. Pandemi dönemi boyunca evden hızmet veren büyük banka çalışanları bunun bir kanıtıdır diyebiliriz.

Yıllar geçtikçe daha fazla işletme, çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için adımlar atmaya başladı. Sanal ofis Anadolu yakası kiralamak bunu yapmanın en iyi yollarından bir tanesi haline geldi. Sanal ofislerin bir diğer artısı ise personelin iş stresini azaltarak daha verimli çalışmalarını sağlar. Çoğu personel maaşlarının önemli bir kısmını yolda git  gel yaparken harcadıkları araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Sanal ofisler çalışanlara ve iş verenlere daha esnek olma şansı sağlar. Daha az dikkat dağıtıcı unsur sebebiyle verimlilik her daim yükselir.

Sanal ofis kiralama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize şimdi ulaşın.

 • Posted by TNEXT Blogger
 • On 7 Eylül 2022
 • 0 Comment
Konuşmaya Başla
İletişime geç
Merhaba 🙋‍♀️
Detaylı bilgi için yardımcı olabiliriz 👋